IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Główna Biblioteka

Go down 
2 posters
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
Ilivarra
Cesarzowa Thangaldaros

Ilivarra


Liczba postów : 131
Join date : 19/07/2014
Age : 35
Skąd : Mazowieckie

Główna Biblioteka Empty
PisanieTemat: Główna Biblioteka   Główna Biblioteka EmptyPon Sie 18, 2014 4:53 pm

Wielka Biblioteka Cesarska w której jest bardzo dużo ksiąg od historycznych po innych.

Ilivarra skierowała się ze swoim sługą pokazując o tą bibliotekę, no cóż bardzo ogromna jak, na swoje rozmiary w tym zamku, tata postarał się o pierwszą klasę dlatego ucieszyło ją to bardzo bo zawsze lubiła przesiadywać i czytać z radością, nawet ma niektóre originały kartografii (mapy) światów jakie robił. Zazwyczaj ją to bardzo technika robienia, zaciekawiła.
- Dobrze tam widzisz drzwi i tam są przybory do czyszczenia - Odpowiedziała do niego, wtedy podeszła do swojego ulubionego biura taty na którym siedział. Odetchnęła na chwilę, jednakże powaga jest ważniejsza od takich błachostek. Przygotowała na biurku swoją pracę i tusz oraz resztę przyborów poprawiając kontury.
Powrót do góry Go down
Dorei
Niewolnik

Dorei


Liczba postów : 133
Join date : 17/08/2014

Główna Biblioteka Empty
PisanieTemat: Re: Główna Biblioteka   Główna Biblioteka EmptyPon Sie 18, 2014 4:59 pm

Nie okłamujmy się. Kiedy 13- latek wszedł do największej biblioteki był strasznie podniecony. Wyobraźcie sobie że dostajecie mildiard dolarów albo euro. Tak wlaśnie czuł się dorei.
- Wow.. - odparłem z zachwytem, ale szybko się ogarnął. W końcu musiał tu posprzątać. Wziął przybory do sprzątania i zaczął sprzątać co jakiś czas spoglądając na Panią.
Powrót do góry Go down
Ilivarra
Cesarzowa Thangaldaros

Ilivarra


Liczba postów : 131
Join date : 19/07/2014
Age : 35
Skąd : Mazowieckie

Główna Biblioteka Empty
PisanieTemat: Re: Główna Biblioteka   Główna Biblioteka EmptyPon Sie 18, 2014 5:15 pm

Cesarzowa jakos nie zwracała uwagi, na jego zachowanie gdyż była zajęta tworzeiem mapy, szczerze może nawet przyjść jeśli by chciał i spytać jakoś ją to by nie zdenerwowało tak sądzi. Spokojnie odetchnęła popijając whishy czy finlandii bo zazwyczaj lubi ją pić w szklance specjalnej do alkoholi.
- Co za cholerstwo się marze, trzeba poczekać jak wyschnie - Odpowiedziała sama do siebie, jednakże może też usłyszeć młody co ona wyczynia.
Powrót do góry Go down
Dorei
Niewolnik

Dorei


Liczba postów : 133
Join date : 17/08/2014

Główna Biblioteka Empty
PisanieTemat: Re: Główna Biblioteka   Główna Biblioteka EmptyPon Sie 18, 2014 5:19 pm

Nadsłuchiwał.Gdy głos cesarzowej przeciął milczącą ciszę podskoczyłem i przez przypadek strącił z półki parę książek. Skuliłem się szybko, ale widząc że Pani jest zajęta pozbierał książki układając je ostrożnie. Następnie przybliżył się do niej i zaglądnął przez ramię, był ciekawy co też musiało wyschnąć.
- Co to jest? - zapytał cicho.
Powrót do góry Go down
Ilivarra
Cesarzowa Thangaldaros

Ilivarra


Liczba postów : 131
Join date : 19/07/2014
Age : 35
Skąd : Mazowieckie

Główna Biblioteka Empty
PisanieTemat: Re: Główna Biblioteka   Główna Biblioteka EmptyPon Sie 18, 2014 6:40 pm

Dziewczyna zauważyła jak przestraszył się, przeczuwać może wszystko jednakże to było piękne z jego wykonania, żeby przestraszyć się. Cesarzowa zadowolona z pracy odetchnęła pijąc finlandię, po czasie chłopczek spytał się jej, co to ? Hmm jakby to ująć prosto z mostu?
- To jest mapa krainy właśnie uczę się robić mapy, jak mój Ojciec który robił z tych map fajne kartografy - Odpowiedziała do niego.
Powrót do góry Go down
Dorei
Niewolnik

Dorei


Liczba postów : 133
Join date : 17/08/2014

Główna Biblioteka Empty
PisanieTemat: Re: Główna Biblioteka   Główna Biblioteka EmptyPon Sie 18, 2014 7:17 pm

- karto..co? - zapytał marszcząc elfi nosek. Szczerze powiedziawszy to niby umiał czytać i pisać, ba nawet malować ale ... te wszystkie umiejętności były tak odległe.. zapomniane..
Powrót do góry Go down
Ilivarra
Cesarzowa Thangaldaros

Ilivarra


Liczba postów : 131
Join date : 19/07/2014
Age : 35
Skąd : Mazowieckie

Główna Biblioteka Empty
PisanieTemat: Re: Główna Biblioteka   Główna Biblioteka EmptyPon Sie 18, 2014 7:44 pm

Dziewczyna spokojnie odetchnęła myśląc że raczej mało kto ją zrozumie. Jednakże widzi jakiś ciekawy, moment natchnienia do robienia kolejnych map, może wyruszy w podróż dookoła świat tworząc, swoiskie mapy świata? Nie no muszę zająć się Cesarstwem bo inaczej nie będzie dąrzyć do tego co ma zamiar zrobić.
- A ogólnie czym się specjalizujesz? - Spytała z ciekawości chłopaczka. Zastanawiało ją to trochę, bo jako niewolnik powinien też, uczyć się świata nie tylko myśleć o służeniu Pani.
Powrót do góry Go down
Dorei
Niewolnik

Dorei


Liczba postów : 133
Join date : 17/08/2014

Główna Biblioteka Empty
PisanieTemat: Re: Główna Biblioteka   Główna Biblioteka EmptyPon Sie 18, 2014 8:11 pm

Uśmiechnąłem się.
- Bardzo wiele Pani ! Znaczy , teraz nie jestem pewien czy bym umiał, ale kiedyś .. szybowałem po chmurach, broniłem rodzi.. - zawachał się na moment po czym odkaszlnął. - magią Cesarzowo. To moja domena. A interesuje się zwierzętami. Nawet potrafię z nimi rozmawiać !
Powrót do góry Go down
Ilivarra
Cesarzowa Thangaldaros

Ilivarra


Liczba postów : 131
Join date : 19/07/2014
Age : 35
Skąd : Mazowieckie

Główna Biblioteka Empty
PisanieTemat: Re: Główna Biblioteka   Główna Biblioteka EmptyPon Sie 18, 2014 8:44 pm

- O to bardzo dobra rzecz, właściwie to szukam osoby która zajmuje się Czarną Magią, może być też biała, zawsze interesowałam się takimi sprawami - Odpowiedziała spokojnie do niego, no jako niewolnik mógłby być jej magiem i niewolnikiem zarazem sługą jedynym to byłoby naprawdę, coś cudownego w jej mniemaniu tylko mieć dla siebie. Rozmarzona trochę cesarzowa, ogarnęła się robiąc poważną minę, powiedziała.
- Jeśli interesujesz się wciąż to tam masz księgi o magii i mocach - Odpowiedziała pokazując palcem, właściwie sługa czy niewolnik jako on jedyny, ma prawo dotykać tych ksiąg bo innym nie pozwala, swoim ludziom dotykać, no może osobom którzy opiekują się tym miejscem.
Powrót do góry Go down
Dorei
Niewolnik

Dorei


Liczba postów : 133
Join date : 17/08/2014

Główna Biblioteka Empty
PisanieTemat: Re: Główna Biblioteka   Główna Biblioteka EmptyPon Sie 18, 2014 8:56 pm

Zaklaskał, ukłonił się głęboko.
- Dziękuję ! Również, moja siła przynależy do Pani - odparł- w końcu mam domieszkę... krwi demona - wyjaśnił krótko bo rozwodzić się nie chciał. Dopadł pierwszej księgi.
- Strasznie fascynują mnie przemiany i nekromancja - wyjąkał.
Powrót do góry Go down
Ilivarra
Cesarzowa Thangaldaros

Ilivarra


Liczba postów : 131
Join date : 19/07/2014
Age : 35
Skąd : Mazowieckie

Główna Biblioteka Empty
PisanieTemat: Re: Główna Biblioteka   Główna Biblioteka EmptyPon Sie 18, 2014 9:16 pm

- Powiem tak jeśli chcesz nauczyć się dużo o nekromancji i przemianach to tam masz dużo książek właściwie, w ręku posiadam klucz do której jedynie tam znajdziesz wszelki zbiór rozszerzony na ten temat - Odpowiedziała jednakże spojrzała na niego, niczego sobie chłopak, w przyszłości będzie przystojnym mrocznym. Rozkojarzona dała mu kopię klucza.
- Proszę trzymaj ten klucz to kopia, jedynie ty możesz go mieć bo jesteś jednym któremu mogę zaufać i masz do nich dostęp wraz z ze mną - Odpowiedziała spoglądając na biurko i poszła zobaczyć czy wysuszył się tusz.
Powrót do góry Go down
Dorei
Niewolnik

Dorei


Liczba postów : 133
Join date : 17/08/2014

Główna Biblioteka Empty
PisanieTemat: Re: Główna Biblioteka   Główna Biblioteka EmptyPon Sie 18, 2014 9:20 pm

Ciężko byłoby określić uradowanie chłopca. To były najlepsze chwile jego nędznego życia. Gdy wziął klucz padł do stóp kobiecie całując delikatnie jej nogi.
- Dziękuję moja Pani. Nie zawiodę Twego zaufania . Poświęcam Ci moje życie. Oddaję w pełni - powiedział z powagą, choć w ustach dzieciaka musiało brzmieć to conajmniej śmiesznie.
Powrót do góry Go down
Ilivarra
Cesarzowa Thangaldaros

Ilivarra


Liczba postów : 131
Join date : 19/07/2014
Age : 35
Skąd : Mazowieckie

Główna Biblioteka Empty
PisanieTemat: Re: Główna Biblioteka   Główna Biblioteka EmptyPon Sie 18, 2014 9:34 pm

- Nie no spokojnie, mam jedyną taką nadzieję że wszystko będzie dobrze - Odpowiedziała spokojnym głosem do niego, cieszyło ją trochę że może w końcu podzielić się zbiorem, czy też zainteresować. Ilivarra nigdy nie była aż taką osobą która musi się przywiązać natychmiast to, trwa latami nawet miesiącami jak już. Cesarzowa lekko uiśmiechnęła się wtedy powiedziała.
- Spokojnie, nie śpiesz się czerp wiedzę z ksiąg - Odpowiedziała i usiadła do biurka robiąc dalsze kontury .
Powrót do góry Go down
Dorei
Niewolnik

Dorei


Liczba postów : 133
Join date : 17/08/2014

Główna Biblioteka Empty
PisanieTemat: Re: Główna Biblioteka   Główna Biblioteka EmptyPon Sie 18, 2014 9:37 pm

Zajrzał przez ramię.Znalawszy kawałek papieru i ołówka zaczął coś bazgrać, może i powinien się uczyć ale jest coś co chciałby narysować - a był to portret cesarzowej. Malowanie to coś co wychodziło mu dosyć dobrze. W celi nie raz palcem rysował wyobrażając sobie wszystkie szczegóły etc.
- I tak Dziękuję, jesteś... to wszystko jest jak z bajki - westchnął - albo jak ze snu. Czy to aby na pewno nie sen? Nawet jeśli nie chcę się budzic !
Powrót do góry Go down
Ilivarra
Cesarzowa Thangaldaros

Ilivarra


Liczba postów : 131
Join date : 19/07/2014
Age : 35
Skąd : Mazowieckie

Główna Biblioteka Empty
PisanieTemat: Re: Główna Biblioteka   Główna Biblioteka EmptyPon Sie 18, 2014 9:42 pm

Cesarzowa wtedy bardzo zamyślona miała przez chwilkę, minę rzekomej niewiasty. Delikatnie gładziła swoje włosy ręką w dodatku nie zważając na nic bo nic ją nie przeszkadzało. Czasy były już całkowicie inne niz kiedyś tylko ją nadal zastanawiało co on wyprawia, ma nadzieję że uczy się z tych ksiąg zamiast ciągle spoglądać na mnie. Odetchnęła robiąc kolejne kontury jeden zza drugim. Wstała biorąc mapkę od spodu ręką położyła na specjalnym stole, żeby wysuszyło się i drugą położyła.
- Jak Ci idzie nauka? - spytała z ciekawości do młodzieńca.
Powrót do góry Go down
Dorei
Niewolnik

Dorei


Liczba postów : 133
Join date : 17/08/2014

Główna Biblioteka Empty
PisanieTemat: Re: Główna Biblioteka   Główna Biblioteka EmptyPon Sie 18, 2014 9:45 pm

Pogrążony w rysunku nie usłyszał pytania. Gdy jednak skończył krzyknął głośno
- Już ! - po czym uśmiechnął się szeroko i podbiegł do cesarzowej.
- Proszę Pani, dla Ciebie - praca była średnia choć bardzo szczegółowa. Niemalże jeden stopień niż mistrzowski można by rzec.
Powrót do góry Go down
Ilivarra
Cesarzowa Thangaldaros

Ilivarra


Liczba postów : 131
Join date : 19/07/2014
Age : 35
Skąd : Mazowieckie

Główna Biblioteka Empty
PisanieTemat: Re: Główna Biblioteka   Główna Biblioteka EmptyPon Sie 18, 2014 9:51 pm

Dziewczyna jak podeszła do biura, wtedy z lekka przestraszyła się słowa "już!" jednakże szybko doszła do siebie.
- Nie strasz mnie, nie chcę zejść na zawał - Odpowiedziała lekko mówiąc żartobliwym głosem, w jego kierunku. Ciekawiło ją co on ma w ręku, widać że czytał ale coś rysował.
- Ale ładny szkic, dziękuję - Odpowiedziała no była pod wrażeniem że taki młodzieniec umie rysować. Trochę ją to mile zaskoczyło.
- Szczerze mówiąc mógłbyś nawet sam rysować w księgach nekromacyjnych, zastanów się bo masz talent, a szkoda marnować - Odpowiedziała mówiąc prawdę, zawsze mówi prosto z mostu, bez ogródek.
Powrót do góry Go down
Dorei
Niewolnik

Dorei


Liczba postów : 133
Join date : 17/08/2014

Główna Biblioteka Empty
PisanieTemat: Re: Główna Biblioteka   Główna Biblioteka EmptyPon Sie 18, 2014 9:53 pm

- Naprawdę tak sądzisz? Kiedyś, umiałem lepiej. Ale wiesz.. sześć lat spędziłem w lochu..- odparł smutno i zadrżał.
- może kiedyś -odparł i ziewnął szeroko. Usiadł sobie na podłodze przy krześle Cesarzowej i tak opierając się głową i kawałkiem ciała o jej nogi zasnął.
Powrót do góry Go down
Ilivarra
Cesarzowa Thangaldaros

Ilivarra


Liczba postów : 131
Join date : 19/07/2014
Age : 35
Skąd : Mazowieckie

Główna Biblioteka Empty
PisanieTemat: Re: Główna Biblioteka   Główna Biblioteka EmptyPon Sie 18, 2014 9:59 pm

Dziewczyna poczuła jakby ktoś zasnął na jej nodze, trochę nie zdrowo leżeć na podłodze w dodatku zimno musi być mu. Cesarzowa nie powinna się tym tak przejmować, ale ma trochę charakter mamy i cioci, żeby dbać o bliskich? Ale on bliski, przecież znają się za ledwie dwa dni, ona naprawdę widząc jego to serce kroiło się, no cóż patrząc na taką krzywdę jaką mu los zafundował nie potrafi od tak, go odrzucić w dodatku ucieszony tym że został przygarnięty mówi samo za siebie. Wstała biorąc chłopaka za rękę wyszła z nim z biblioteki.

z.t z Dorei.
Powrót do góry Go down
Dorei
Niewolnik

Dorei


Liczba postów : 133
Join date : 17/08/2014

Główna Biblioteka Empty
PisanieTemat: Re: Główna Biblioteka   Główna Biblioteka EmptySob Sie 23, 2014 9:35 pm

Przylazłem do biblioteki głównej. Musiałem przemierzyć cały zamek i wywalczyć kawę dla Pani z białą czapą ! W zębach trzymałem filandię czy jak to tam się zwało. Rozejrzałem się dookoła i ruszyłem ku biurku, w stronę swojej Pani. Postawiłem przed nią jej zamówienie.
- Proszę Królowo. Twoje zamówienie zostało zrealizowane - odparłem ceremonialnie a potem uśmiechnąłem się delikatnie ale na krótko. Moja twarz znów przybrała maskę zimnego i chłodnego elfa. A przede wszystkim pokornego.
Powrót do góry Go down
Ilivarra
Cesarzowa Thangaldaros

Ilivarra


Liczba postów : 131
Join date : 19/07/2014
Age : 35
Skąd : Mazowieckie

Główna Biblioteka Empty
PisanieTemat: Re: Główna Biblioteka   Główna Biblioteka EmptySob Sie 23, 2014 9:43 pm

- Dziękuję to miłe z twojej strony - Odpowiedziała po chwili uśmiechnęła się do niego. Wstała wzięła swoją ulubioną szklankę do alkoholu Finlandii. Jednak po chwili wypiła ciepły napój sprawdzając swoje prace.
- O jednak wysuszyły się bardzo ładnie - Odpowiedziała spokojnym i poważnym głosem. Zadowolona to była patrząc z góry.
- Jeśli chcesz możesz poczytać książki o Magii - Odpowiedziała, przecież zawsze może to robić bez pytania tak naprawdę.
Powrót do góry Go down
Dorei
Niewolnik

Dorei


Liczba postów : 133
Join date : 17/08/2014

Główna Biblioteka Empty
PisanieTemat: Re: Główna Biblioteka   Główna Biblioteka EmptySob Sie 23, 2014 9:47 pm

- co najwyżej pooglądać obrazki mogę - skrzywiłem się. Usiadłem sobie na ziemi przy krześle Ill.
- A jak tam mapy? - zapytałem spoglądając na wysuszone kartki.
Powrót do góry Go down
Ilivarra
Cesarzowa Thangaldaros

Ilivarra


Liczba postów : 131
Join date : 19/07/2014
Age : 35
Skąd : Mazowieckie

Główna Biblioteka Empty
PisanieTemat: Re: Główna Biblioteka   Główna Biblioteka EmptySob Sie 23, 2014 9:56 pm

- Rozumiem - Odpowiedziała spokojnym głosem. Odetchnęła widząc mapy wtedy usłyszała pytanie od Dorei.
- A wysuszyły się bardzo dobrze jednak było warto poczekać - Odpowiedziała spokojnie do niego, widząc jego wyraz twarzy, ciekawe co on myśli tak naprawdę. Dziewczyna wstała szukając książki o dziedzinie kartografii.
Powrót do góry Go down
Dorei
Niewolnik

Dorei


Liczba postów : 133
Join date : 17/08/2014

Główna Biblioteka Empty
PisanieTemat: Re: Główna Biblioteka   Główna Biblioteka EmptySob Sie 23, 2014 10:04 pm

Wstałem tuż za nią przypatrując się dziewczynie. Po chwili tak ot wypaliłem:
- Pływałaś kiedyś na okręcie ? - pytanie może i głupie, ale kiedy siedziałem w lochu tym mnie straszono. Że okręt to wielka pływająca bestia. Połyka każdego a gdy się nie słucha morza - to sama zostaje połknięty. Brr..
Powrót do góry Go down
Ilivarra
Cesarzowa Thangaldaros

Ilivarra


Liczba postów : 131
Join date : 19/07/2014
Age : 35
Skąd : Mazowieckie

Główna Biblioteka Empty
PisanieTemat: Re: Główna Biblioteka   Główna Biblioteka EmptySob Sie 23, 2014 10:09 pm

- Okręt? Pierwszy raz słyszę może to okręt piracki ? - Odpowiedziała zaciekawiona jednakże jego podstawa persony była jakby ująć, lekkim zaskoczeniem bo opierał swoimi rękami o szafę, a ona była w środku. Cesarzowa zaczerwieniła się widząc jego oczy.
- Em rozumiem - Odpowiedziała spokojnym głosem, lekko serce znowu biło i przyspieszało jak głupie. Nie mogła dokładnie tego zrozumieć, cała ta gra, która kręci się wokół nich? A może to nie gra tylko coś więcej? Nikt tak naprawdę nie wie.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Główna Biblioteka Empty
PisanieTemat: Re: Główna Biblioteka   Główna Biblioteka Empty

Powrót do góry Go down
 
Główna Biblioteka
Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Biblioteka.
» Biblioteka
» Biblioteka
» Biblioteka
» Wielka biblioteka

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: THANGALDAROS [przeniesione do E.] :: Zamek Meridion :: Lewe skrzydło :: Biblioteka-
Skocz do:  

BANNERY




BFF




BUTTONY

TOPLISTY